Отборът на Реал (Мадрид) заличи неприятните спомени от загубата срещу Еспаньол през седмицата. Тази вечер "кралете" очаквано се наложиха с 3:1 над градския си съперник Хетафе. Успехът позволи на "лос меренгес" да дръпнат с четири точки на четвъртия Валенсия, който е и с мач по-малко.

Севиля унищожи европейските амбиции на Билбао за 5 минути

Победа с 2:0 за домакините

Домакините подсигуриха своя триумф още до почивката, когато вече водеха с 2:0. Начало на попаденията даде Гарет Бейл в 24-ата минута. Иско опита да отиграе едно центриране, но неговата неточност се превърна в асистенция за уелсецът, който от няколко метра не остави шанс на Мартинес.

Снимка 343487

Източник: EPA/БГНЕС

Малко преди сигнала за полувреме, дежурният си гол наниза и Кристиано Роналдо. CR7 получи пас зад отбраната от Бензема и след лека каскада от финтове, покачи до 2:0.

Отборът на Реал бе допълнително облагодетелстван в 47-ата минута, когато звездата на гостите Лоик Реми получи втори жълт картон и напълно заслужено бе пратен без време под душовете. Въпреки това, макар и изненадващо, следващият гол беше в мрежата на Реал. Начо събори в наказателното си поле нападател на Хетафе и главният съдия посочи дузпата. С отговорната задача се справи Портийо, който върна надеждите на "сините" за нещо повече от почетна загуба.

Снимка 343489

Всичко обаче приключи в 77-ата минута, когато Кристиано Роналдо каза тежката си дума и оформи крайното 3:1. Кавалерът на "Златната топка" се извиси над всички след центриране на Марсело и с глава подсигури трите точки за селекцията на Зинедин Зидан.

Разгромът можеше да бъде и по-изразителен, ако в добавеното от съдията време, Гарет Бейл не бе ударил лявата греда.

Зинедин Зидан: Битката за титлата все още не е приключила

Зидан: Битката за титлата все още не е приключила

"Ние сме на 15 точки, но никога не се знае"

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои много трудно гостуване на Ейбар, докато Хетафе приема на свой терен Леванте.

РЕАЛ (МАДРИД) - ХЕТАФЕ 3:1

1:0 Бейл (24"), 2:0 Роналдо (45"), 2:1 Портийо-дузпя (65"), 3:1 Роналдо (77")