Реал (Мадрид) записа победа над Хетафе в отложен мач от 1-ия кръг. "Белия балет" се наложи с 2:0 на "Самтяго Бернабеу".

По този начин, тимът на Зинедин Зидан зае 2-ото място с 46 точки, на 5 пункта по-малко и с два мача повече от лидера Атлетико (Мадрид). Хетафе пък е на 13-ата позиция с 24 точки.

Автори на днешните попадения станаха Бензема и Менди през второто полувреме. Срещата премина под натиска на "белия балет".

В 14-ата минута, Карим Бензема скочи високо, за да засече топка от ъгловия удар и опита да забоде с глава, но топката срещна напречната греда.

Иван Ракитич разкри с какви чувства ще се изправи срещу Барселона

"Няма да празнувам"

В 37-ата минута, Модрич получи хитро подаване и стреля от средно разстояние, но Давид Сориа спаси умело.

В 60-ата минута, резултатът бе открит. Винисиус Жуниор завъртя топката дълбоко в наказателното поле и намери непокрит Карим Бензема, чийто удар отблизо с глава попадна в десния ъгъл за 1:0.

Реал (Мадрид) продава Рафаел Варан за 50 милиона евро?

Реал (Мадрид) продава Варан за 50 млн. евро?

ПСЖ и Манчестър Юнайтед биха имали сериозен интерес към него

Шест минути по-късно Реал отново ликуваше. Чудесно центриране намери Ферлан Менди в наказателното поле, който демонстрира добър контрол върху топката и я прати в десния ъгъл за 2:0.

До края на мача, Хетафе така и не успя да отговори на звездния си опонент и срещата завърши при този резултат.