Реал (Мадрид) надделя в местното дерби срещу Хетафе с 1:0. На "Колизеум Алфонсо Перес" единственото попадение отбеляза Едер Милитао в самото начало на мача. Бранителят бе точен в третата минута.

"Белите" не изиграха убедителен двубой, но спечелиха, макар и при липсата на Карим Бензема и Тибо Куртоа. Лука Модрид се завърна в титулярния състав и асистира за гола на Милитао.

За състава на Карло Анчелоти това е седма победа от първите осем мача в Ла Лига. Реал е първи в класирането с три точки аванс пред Барселона, който играе утре, а след седмица е големият сблъсък между двата отбора.

Мадридчани откриха резултата още в третата минута. Милитао отигра с глава центриране на Модрид от ъглов удар и се разписа. Доминацията на гостите не стихна  и защитата на домакините бе поставена под напрежениет. Удар на Карвахал премина над вратата.

Началото на втората част започна с положения и пред двете врати. Първо "белият балет" имаше шанс да покачи преднината си, когато топката като по чудо не влезе във вратата на Сория. След това Модрич стреля, но без успех. До края на мача липсваха голови положения и така Реал (Мадрид) постигна ценен успех.

Севиля и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1