Севиля и Атлитик (Билбао) завършиха наравно 1:1 в дебюта на новия  реньор на домакините Хорхе Сампаоли.

Аржентинският треньор бе направил цели седем смени в сравнение с мача от Шампионската лига през седмицата, в който андалусийският отбор загуби тежко от Борусия Дортмунд с 1:4.

Севиля успя да се възползва от ентусиазма при новия треньор и поведе рано в резултата чрез Оливер Торес.

В 73-ата минута Атлетик Билбао, който осъществи натиск през второто полувреме успя да изравни чрез резервата Микел Висга. Това е най-добрият старт на баския отбор от сезон 1956/57. Атлетик запази третото си място в класирането, непосредствено след Барселона и Реал Мадрид.

В добавеното време на мача бе изгонен Андерс Ерера от тима на гостите.

Севиля успя да се изкачи на 17-о място в класирането, като от началото на сезона има само една победа.