Отборът на Реал (Мадрид) записа категорична победа с 4:2 над Еспаньол в тазвечершното си гостуване в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. Точни за успеха бяха Карим Бензема, който се разписа два пъти, Серхио Рамос и Гарет Бейл. Попаденията за домакините пък отбелязаха Лео Баптищао и Роберто Росалес.

"Белия балет" обаче не завърши мача в пълен състав, след като в 72-ата минута Рафаел Варан получи директен червен картон заради грубо нарушение.

Еспаньол - Реал (Мадрид), 2:4 (Развой на срещата по минути)

Труден успех за "белия балет"

По мечтан начин стартираха облечените в "червено" тази вечер. Още в четвъртата минута Карим Бензема откри резултата. Лука Модрич шутира мощно към вратата, но топката се отби в стража на съперника и попадна право в краката на французина, който не сгреши отблизо и изпрати кълбото в мрежата - 1:0.

В 14-ата минута, Серхио Гарсия реши да центрира към наказателното поле от пряк свободен удар, но Тибо Куртоа беше на мястото си и улови топката без проблем преди някой играч на съперника да играе с нея.

Само две минути по-късно, Серхио Рамос удвои за кралския клуб. И в това попадение беше замесен Лука Модрич, който остави испанецът да играе с топката след центриране, а той с глава насочи кълбото към вратата за 2:0.

В 25-ата минута, "бяло-сините" намалиха изоставането си. Лео Баптищао се възползва от отбита топка в наказателното поле и я изстреля към горната част на вратата, като не остави никакви шансове на Куртоа - 1:2.

Снимка 402930

Източник: БГНЕС

В добавеното време на първата част, Бензема отбеляза второто си попадение в мача и покачи на 3:1. Французинът отправи опасен удар от движение и топката влетя в долния десен ъгъл на вратата. Така Реал се оттегли на почивка с два гола преднина пред Еспаньол.

В 57-ата минута, Лука Модрич получи много хубаво подаване по земя, овладя топката и веднага стреля към вратата. Този път обаче, Диего Лопес беше на мястото си и изби в корнер. 120 секунди след това, хърватинът комбинира с Карим Бензема, който обаче не успя да си нагласи добре топката и след удара му, тя премина покрай страничния стълб.

В 68-ата минута, влезлият като резерва преди минути Гарет Бейл покачи на 4:1, след като достигна до отбита топка в наказателното поле и не сгреши при удара си към вратата.

Снимка 402927

Четири минути по-късно, мадридчани останаха с човек по-малко заради грубо нарушение на Рафаел Варан, който получи директен червен картон. Малко след това, "бяло-сините" отново достигнаха до гол. Този път той бе дело на Роберто Росалес, който се появи от скамейката. Той засече центриране на Марк Рока и с много мощен шут не остави никакви шансове на Куртоа - 2:4, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази трудна победа, Реал (Мадрид) отново се настани на третото място в Ла Лига с актив от 39 точки, докато Еспаньол е 15-ти с 24.