Реал (Мадрид) спечели голямото дерби с Барселона. "Белия балет" триумфира в Ел Класико с 2:1 на "Камп Ноу" пред повече от 86 000 зрители.

Първото попадение за мадридчани стана дело на Давид Алаба в 32-ата минута, а в самия край се разписа и Лукас Васкес. В последните секунди каталунците успяха да намалят чрез Агуеро.

След този успех столичани са лидери с 20 точки, докато каталунците заемат чак 8-ата позиция с 15 пункта.

Това беше и първо Ел Класико за Барселона без Лионел Меси, който определено липсва на тима.

Срещата започна офанзивно. В 21-ата минута дойде и първото интересно положение. Винисиус се свлече след съприкосновение в наказателното поле, но съдията пресече веднага претенциите на всички играчи като не отсъди дузпа.

Малко по-късно Сержиньо Дест засече подаване в наказателното поле и стреля, но високо над вратата.

Флорентино Перес и Жоан Лапорта обядваха заедно преди Ел Класико

Така повелява традицията

В 32-ата минута Реал поведе. Родриго намери отлично Алаба, който стреля силно по диагонала, за да матира домакинската врата за 0:1. Това е и първо попадение за австриеца с екипа на Реал.

Снимка 551255

В 35-ата минута, Жерард Пике се извиси високо и отправи опасен удар с глава от точката на дузпата точно до левия страничен стълб, пропускайки да изравни.

Снимка 551253

В самия край на полувремето Ансу Фати шутира отдалече, но ударът му беше блокиран. През втората част играта беше сравнително равностойна, а головите положения по-малко.

В 53-ата минута домакините искаха дузпа заради игра с ръка на Кроос в наказателното поле, но съдията не уважи претенциите им. В 73-ата минута Феде Валверде получи центриране в наказателното поле и опита да шутира, но не уцели добре топката и пропусна целта.

Снимка 551252

Пет минути преди края влезлият на смяна Серхио Агуеро скочи, за да засече високо подаване от Мемфис Депай, но ударът му с глава отблизо се плъзна точно над напречната греда.

В добавеното време, Лукас Васкес вкара за 2:0 след като засече рикоширала топка и сложи точка на спора.

В последните секунди Серхио Агуеро намали на 1:2 след центриране на Сержиньо Дест.