Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители:
90+3′

Последен съдийски сигнал.

Победа за Реал (Мадрид).

Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:0

Реал (Мадрид) с чиста победа над Барселона в Ел Класико №180, "галактикос" отново на върха в Ла Лига

Винисиус и Диас точни за "кралете"

90+2′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на влезлия на терена преди секунди Мариано Диас!

Снимка 469565

Предимството на домакините бе удвоено в последните мигове от сблъсъка.

90+1′

Мариано сменя Бензема.

88′

Рамос стреля от свободен удар в близост до вратата на Тер Щеген!

Топката се отбива в стената.

Нов гол не пада.

Снимка 469553

86′

Васкес сменя Валверде.

85′

Жълт картон за Меси.

За спиране на контраатака в полза на съперника.

Снимка 469557

82′

Фати заменя Гризман.

81′

Ракитич сменя Артур.

79′

Модрич сменя Иско.

78′

Засада на Бензема.

74′

Извеждащо подаване за Меси!

Марсело избива топката пред краката му.

След това Куртоа лови.

71′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Винисиус!

Снимка 469569

Получи страхотно подаване от Кроос и стреля от малък ъгъл, топката се отби в тялото на бранител и заблуди Тер Щеген, след което влетя в мрежата за 1:0.

Предимство за "галактикос" в много ключов момент от сблъсъка.

70′

Брайтуайт може да се разпише още с първата си атака в мача.

Топката е избита.

Чудесна възможност за гостите, която обаче беше пропиляна.

69′

Засада на Рамос.

69′

Видал е заменен от Брайтуайт.

65′

От Реал претендират за това, че Винисиус е бил настъпен от Артур в наказателното поле.

Повторенията не са категорични.

60′

Центриране на Валверде.

Иско стреля с глава от близка дистанция!

Пике чисти от самата голлиния!

56′

Невероятно спасяване на Тер Щеген!

Иско стреля в стил "Анри" от ъгъла на наказателното поле.

Вратарят отразява удара му!

Топката се докосва и в сглобката на каталунската врата.

54′

Постепенна атака за домакините.

Бензема подава към Винисиус.

Той прибърза с отиграването си и топката излиза извън пределите на игрището.

Снимка 469561

50′

Винисиус започва и второто полувреме все така дейно, както бе и през първата част от срещата.

Леко припрян е обаче той на моменти.

Все пак не трябва да забравя, че вече бе предупреден официално веднъж.

46′

Кристиано Роналдо следи с интерес случващото се на терена.

Камерите показват португалската мегазвезда в ложите на "Бернабеу".

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първата част от битката стартира малко по-добре за домакините. Винисиус бе изключително активен за столичани в предни позиции, но не личеше да среща необходимото разбиране от съотборниците си, които често го оставяха без подкрепа в атаката на тима.

Включванията на скорост на Марсело отваряха сериозна пробойна в защитата на "галактикос" и това бе незабавно разчетено от безкрайно съсредоточения в този мач Сетиен. Барселона започна да контраатакува именно през зоната на Марсело, където покриването от съотборниците на бразилеца не се получаваше на 100%, когато той бе в предни позиции.

В 21-ата минута Алба проби в половината на съперника и центрира, а Гризман опита да засече топката от движение. За негово съжаление стреля далеч над целта.

Дъждът в Мадрид не спираше, което правеше условията все по-неприятни за игра.

В 34-ата минута дойде първото чисто положение за отбелязване на гол в мача. Артур бе изведен сам срещу Куртоа, но затвори ъгъла си за стрелба и шутира в тялото на вратаря, който изби в корнер.

Само четири минути по-късно и Меси се оказа лице в лице със стража на "кралете", но този път намесата на Куртоа бе много добра и спасяването му се получи по страхотен начин.

Включванията на Варан и Марсело по крилата за домакините продължи до самия край на полувремето, но никак не личеше защитниците на Барселона да са крайно респектирани от подаванията на бранителите в бели спортни екипи. Сериозна, 100%-ва опасност пред Марк-Андре тер Щеген така и не бе създадена в рамките на първите 45 минути от срещата.

Снимка 469554

45′

Почивка.

Без секунда продължение на първата част.

43′

Варан се е включил в предни позиции за Реал (Мадрид).

Слаб негов опит за центриране.

38′

Меси пропуска!

Лице в лице с Куртоа!

Вратарят на Реал (Мадрид) спасява и това положение.

Трети точен изстрел в очертанията на "бялата" врата.

37′

Контраатака за Реал (Мадрид).

Винисиус опитва да прехвърли Тер Щеген.

Не успява. Достатъчно опитен е стражът на каталунците, за да не позволи да бъде изненадан по подобен начин.

Бензема не е доволен, че не е получил подаване...

34′

Артур пропуска!

Бе оставен сам срещу Куртоа.

Не успява да го преодолее!

Вратарят избива кълбото в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

Снимка 469556

30′

Разиграване в предни позиции на Барселона.

Гризман праща пас като по конец към Меси.

Снимка 469547

Той стреля по земя.

Куртоа хваща без проблеми топката в ръцете си.

28′

Бензема връща топката към Кроос.

Той опитва да стреля от границата на наказателното поле.

Далеч над вратата.

Неточен опит на немския национал.

27′

Фаул на Артур срещу Рамос.

Меси не изглежда доволен и съгласен с взетото съдийско решение.

Рамос: Надявам се утре Меси да няма ден

Двамата имаха някои напрегнати моменти помежду си

26′

Тежки атмосферни условия.

Дъждът не спира.

Игрището е подготвено по безупречен начин и на пръв поглед не личи да има натрупвания на вода в която и да е зона от терена.

25′

Първите 25 минути от мача са вече в историята.

Динамична игра, но все така без отбелязване на попадение.

Гол за всеки от двата тима ще даде сериозен заряд на сблъсъка.

Снимка 469538

21′

Алба връща топката към Гризман в наказателното поле, при поредната атака за каталунците.

Френският ас стреля от движение.

Избра по-трудната опция и вероятно съжалява, тъй като топката преминава далеч над вратата.

20′

Пробив на Марсело по левия фланг.

Достига до възможност за центриране.

Пасът му не е добър.

18′

Официално предупреждение и за Алба.

17′

Жълт картон за Карвахал.

Снимка 469546

16′

Бензема извежда добре Винисиус.

Топката му е отнета.

Опит за организиране на контраатака за каталунците.

Фаул срещу Артур слага край на намеренията на "блаугранас".

15′

Двамата треньори демонстрират спортсменски дух и добро отношение един към друг.

Снимка 469537

Източник: Twitter

14′

Фенове от всякакви националности и произход на "Бернабеу".

Снимка 469534

12′

Безкрайно съсредоточен Кике Сетиен.

Снимка 469533

11′

Жълт картон за Винисиус.

Фаул срещу Семедо му коства официалното предупреждение.

9′

Двойно подаване между Меси и Гризман.

Аржентинецът центрира.

Видал се разминава с топката.

7′

Бензема опитва интересно изпълнение.

Пробва да стреля от движение.

Не намира очертанията на вратата на Тер Щеген.

5′

Поредица странични хвърляния в полето на Барселона.

Центриране на Винисиус!

Пореден ъглов удар, след рикошет в тялото на Пике.

4′

Много по-бързо се прегрупират гостите в предни позиции.

За момента обаче нямат възможност да разгърнат пълния си потенциал в атака.

2′

Два поредни корнера в полза на домакините.

Бранителите на Барса се справят.

Топката е изчистена в предни позиции.

1′

Не мога да преценя 2.7%

1′

Феновете изглеждат в добро настроение, въпреки надвисналата смъртоносна заплаха в европейски и световен мащаб.

Снимка 469530

Източник: "Марка"

1′

Начало на 180-ото издание на "Ел Класико"!

1′

Трибуните на "Сантяго Бернабеу" са претъпкани.

Феновете тръпнат в очакване на първия гол в срещата.

Модрич Ракитич

Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона се изправят в Ел Класико №180 на испанския футбол.

Освен цялата магия на това съперничество, този мач отново е страховита битка и за титлата на Испания, която отново ще попадне в ръцете на един от двата футболни гиганта.

Барса има само един план и той се нарича "Меси"

Каталунците са много далеч от истината

Към момента Барселона е на лидерската позиция с две точки аванс пред "белия балет", което означава само едно - Реал (Мадрид) няма право на грешка на "Сантяго Бернабеу".

И двата отбора не се намират в перфектно състояние. През седмицата Реал отстъпи у дома с 1:2 пред Манчестър Сити в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига, а Барселона стигна до 1:1 като гост срещу Наполи.

Зинедин Зидан: Загубихме два мача и почнаха да критикуват, Меси е фундаментална фигура за Барса

Наставникът на Реал говори преди Ел Класико

Зинедин Зидан е опрян до стената в търсенето на позитивен резултат. Сезонът за него може да се окаже доста тежък, след като "кралете" отпаднаха безславно и от турнира за Купата на Краля.

Извън сметките на треньора остават Марко Асенсио, който лекува контузия, и Еден Азар. Големият проблем на Реал е отбелязването на голове, а за това основно се разчита на Карим Бензема, който има 13 попадения от началото на кампанията.

Кике Сетиен от своя страна опита да запази спокойствие, като на пресконференцията си преди мача пробва леко да внесе напрежението в съперниковия лагер, споделяйки че трите точки са далеч по-важни за Реал.

Той няма да разчита на контузените Сержи Роберто, Жорди Алба, Луис Суарес и Усман Дембеле.

Кике Сетиен: Дербито е важно за нас, но е по-важно за Реал

Наставникът на Барселона коментира предстоящото Ел Класико

Барселона пази добри спомени от гостуванията на "Бернабеу", като е спечелил 7 от последните 10 издания на Ел Класико в Мадрид и допуснал две загуби, а веднъж двата отбора завършиха наравно.

Главен съдия на епичната битка ще бъде опитният Атнонио Матеу Лаос. Началото на Ел Класико е в 22:00 часа.

Сетиен се съветва с Гуардиола преди "Ел Класико"