Реал (Мадрид) стигна до трудна победа с 2:1 при гостуването си на Ейбар. В герой за "белите" се превърна Кристиано Роналдо, който вкара и двата гола в мача - 33-ата и 84-ата минута. Рамис се разписа за баските в началото на втората част.

"Кралския клуб" изигра поредния си слаб мач в Ла Лига и определено домакините могат да съжаляват, че не съумяха да вземат поне точка от своя противник.

Снимка 344698

Двубоят започна много силно за домакините, които имаха няколко добри възможности за гол в началните минути. В 17-ата минута Навас излезе предвидливо и изчисти с глава една опасна топка. Малко след това костариканецът се намеси решително при удар на Кике.

В 24-ата минута Ейбар поиска дузпа за игра с ръка на Каземиро в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. В 29-ата минута Жоан Жордан не намери целта от удобна позиция.

Едва в 30-ата минута Реал създаде първата опасност пред вратата на домакините. Бейл излезе сам срещу Дмитрович, но ударът му бе блокиран.

Реал (Мадрид) отмъква Емре Джан от Ювентус

Договорът на халфа с Ливърпул изтича в края на сезона

Три минути по-късно "белите" излязоха напред в резултата след гол на Роналдо. Португалецът се възползва от отличен пас на Модрич и вкара за 0:1.

Десетина минути по-късно Дмитрович се намеси отлична при удар на Кристиано. До края на полувремето домакините организираха няколко опасни атака, но така и не стигнаха до гол.

Ейбар започна нахъсано и второто полувреме и в 50-ата минута заслужено стигна до изравняването. След центриране от корнер Серхио Рамос не прецени добре високата топка и Рамис с глава се разписа за 1:1.

Реал вдигна оборотите. Първо Модрич пропусна да вкара, а след това сръбският вратар на домакините спаси сигурен гол след удар на Роналдо.

В следващите минути Ейбар бе отборът, който можеше да съжалява, че не е излязъл напред в резултата. Баските имаха три отлични възможности, но Инуи, Пауло Оливейра и Кике не съумяха да вкарат.

Снимка 344699

Противно на случващото се на терена "белите" стигнаха до победен гол. Негов автор стана Кристиано Роналдо в 84-ата минута, засичайки с глава подаване на Карвахал.

Реал заема трето място във временното класиране с 57 точки. Ейбар е на осма позиция с 39 пункта.