Реал Мадрид взе два чисти гола аванс срещу Осасуна, побеждавайки гостите от Памплона с 2:0 на „Бернабеу" в първия осминафинал между двата тима за Купата на Краля.

Столичани можеха лесно да спечелят и с много по-изразителен резултат, но точно тази вечер бе една от малкото, в които Роналдо нямаше шанс пред гола.

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции на зрителите, като домакините определено не  бяха особено агресивни в предни позиции, а и играчите на Осасуна се бранеха добре.

Реферът на двубоя явно пък не бе особено концентриран, след като първо сякаш даде дузпа за Реал в 17-ата мин, но впоследствие промени решението си и извади жълт картон на Хесе за симулация.

Секунди по-късно обаче „кралете" все пак поведоха. Модрич качи топката на главата на Бензема и французинът не сбърка отблизо - 1:0. На повторенията обаче се видя, че французинът е бил в тънка засада.

След гола гостите не направиха нищо, за да го върнат,като единственото им малко по-опасно положение в целия двубой дойде в 40-ата мин. Тогава удар на Оиер профуча покрай вратата.

След почивката „белия балет" вдигна темпото и опасностите пред вратата на Осасуна се заредиха една след друга. Първо Бензема профука добър шанс, а в 58-ата мин. и Роналдо направи нетипичен пропуск. Бейл пусна страхотен пас към португалеца, той овладя сам срещу вратаря, но се поколеба какво да прави. Кристиано пробва технично да прехвърли стража, но той улови.

Малко след това все пак падна и вторият гол за Реал. Защитата на Осасуна сбърка фатално, топката отиде у Бензема, който продължи към Роналдо. Португалецът намери свободния Хесе  и той насочи топката във вратата.

Домакините не спряха дотук и секунди по-късно пак Роналдо бе близо до гола, засичайки от трудна позиция пас на Модрич, но неточно.

Бейл също можеше да се разпише, но от чиста позиция, вместо да прати топката в полупразната врата, успя да уцели...Роналдо

След тези вихрени 20-ина минути, домакините логично посвалиха темпото, но гостите от Осасуна бяха толкова беззъби в предни позиции, че така и не успяха сериозно да застрашат Касияс, но сякаш трябва да са благодарни, че не отнесоха повече голове.

РЕАЛ МАДРИД - ОСАСУНА 2:0

1:0 Бензема (19')

2:0 Хесе (60')

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Рамос, Пепе, Марсело, Ияраменди (88 Касемиро), Модрич, Хесе (70 Иско), Бейл, Роналдо, Бензема (81 Мората)

Осасуна: Риесго, Дамиа, Фланьо, Арибас, Ойер, Лое, Гато Силва (57 Пунял), Де Лас Куевас (68 Хосе Гарсия), Торес, Сехудо (79 Бертран), Риера