Отборът на Реал (Мадрид) направи още една крачка към осъществяването на голямата си цел - титлата в Испания.

Това обаче не дойде по очаквания бляскав начин, въпреки скромния опонент насреща - Спортинг (Хихон). Победата с 2:1 пък можеше да бъде помрачена, ако в 78-ата минута нападателят на гостите Дуйе Чоп не бе пропуснал дузпа.

Всичко започна по отличен начин за "кралете", които до 18-ата минута вече водеха с 2:0. Още в началото домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който изпита истинско удоволствие, след като видя как преодолява Мариньо.

Снимка 264774

Упражнението се повтори малко по-късно, когато бъдещият носител на "Златната топка" засече с глава перфектно центриране на Начо.

Спортинг обаче демонстрира, че няма да се предаде и в 35-ата минута съумя да намали своето изоставане. Лопес Бланко пое топката по крилото, след което пусна към Карлос Кармона. Опитният халф изпревари Матео Ковачич и с акробатичен удар свари неподготвен Кейлор Навас.

През втората част Реал се стремеше да укроти съперника с трети гол. Множеството пропуски обаче можеха да изиграят лоша шега на "белия балет" в 77-ата минута. Начо действа припряно срещу резервата Родригес и го събори в наказателното поле. Реферът Ернандес бе категоричен и посочи дузпата.

С отговорната задача се нагърби бившата звезда на Динамо (Загреб) - Дуйе Чоп. Хладнокръвието на хърватина обаче не се оказа достатъчно и той дори не намери рамките на вратата, с което потопи своя тим в сълзи и същевременно дари Реал с много ценни три точки.

Любопитен факт от днешния двубой е, че Реал (Мадрид) игра с популярните вече фланелки от рециклирани отпадъци.

РЕАЛ (МАДРИД) - СПОРТИНГ (ХИХОН) 2:1

1:0 Роналдо -дузпа (5"), 2:0 Роналдо (18"), 2:1 Кармона (35")

СТАДИОН: "Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Алехандро Ернандес

РЕАЛ: Навас, Рамос, Пепе, Данило, Начо, Модрич, Хамес, Ковачич, Роналдо, Бензема, Лукас Васкес (резерви: Касия, Карвахал, Марсело, Каземиро, Диас, Асенсио, Иско)

ХИХОН: Мариньо, Аморебиета, Кастелано, Дъглас, Мере, Исма, Алварес, Аит-Атман, Гомес, Чоп, Кармона (резерви: Оскар, Бабен, Виктор, Касес, Канела, Торес, Вигуера)