Реал Бетис постигна безценен успех срещу Реал (Мадрид) в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Битката на стадион "Бенито Виямарин" завърши при резултат 2:1 в полза на домакините.

Бетис имаше три равенства и три поражения в последните 6 мача и това ги смъкна от златната среда до застрашаващата 14-а позиция.

Тази вечер обаче отборът показа сърце и характер и демонстрира, че в испанския шампионат всичко е възможно и всеки може да победи всеки.

Снимка 470734

Футболистите на Жоан Руби показаха, че точно срещу силните могат да се съберат и да надскочат възможностите си. Това се случи неведнъж през настоящата кампания, а сега стана в перфектния момент - срещу Реал (Мадрид), а и пред собствена публика.

Столичният гранд пък надигра Барселона с 2:0 в "Ел Класико" миналия уикенд, с което се върна на победния път след 3 мача без успех.

Освен това тимът излезе на първо място в класирането. Днес обаче отново сдаде върха и вече изостава на две точки от "блаугранас".

Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:0

Реал (Мадрид) с чиста победа над Барселона в Ел Класико №180, "галактикос" отново на върха в Ла Лига

Винисиус и Диас точни за "кралете"

След като през почти цялото първо полувреме двата тима се редуваха да организират атаки, пет минути преди почивката феновете на Бетис имаха повод за радост, след като Синдей бе точен за 1:0, изправяйки преобладаващата част от запалянковците по трибуните на крака.

В продължението на първото полувреме обаче гостите получиха право да изпълнят дузпа.

Зад топката на бялата точка застана Карим Бензема, който не сгреши, връщайки тима си в срещата в много важен етап от нея.

Снимка 470733

Малко преди края на мача на терена се появи бившият футболист на Барселона Кристиан Тейо. Именно той получи страхотно подаване, извело го очи в очи с Куртоа 8 минути преди последния съдийски сигнал, след грешка в защитата на "галактикос".

С хладнокръвно изпълнение Тейо връчи трите точки на отбора си, като по този начин направи задачата за Зинеди Зидан и компания до края на сезона неимоверно трудна.