Реал Бетис и Виляреал завършиха 1:1 в мач от кръг №13 на испанската Примера Дивсион. Двата отбора си размениха по един гол през двете полувремена и се задоволиха с хикса.

В петата минута Пау Торес откри за Виляреал след удар с глава. Даниел Парехо центрира много технично от корнер.

Домакините успяха постепенно да изравнят играта и в 51-ата минута достигнаха до равенство. Айтор Руибал от воле вкара след лошо изчистване точно на Пау Торес.

До края гостите бяха малко по-активни, но повече голове не паднаха в мача.

Виляреал пропусна възможността да излезе пред Реал (Мадрид) и остана на четвърто място с 22 точки. Лидерите Реал Сосиедад и Атлетико (Мадрид) са с по 26 точки.

Реал Бетис е в "златната среда" на осма позиция с 16 точки, колкото има и един друг андалусийски тим - Гранада.