Реал Сосиедад спечели с 2:0 гостуването си на Райо Валекано и се доближи само на три точки от лидера в класирането на Ла Лига Барселона.

Победата на "Вайекас" е девета поредна за баските във всички турнири и пета в първенството, като с нея те събраха 38 точки от 18 мача. Гостите си осигуриха успеха още до почивката с голове на Александър Сьорлот, който откри в 15-ата минута, и Андер Баренечеа, който се разписа двадесет по-късно.

И след 15-минутната пауза Реал Сосиедад продължи да бъде по-активният отбор, но гостите не успяха да направят успеха си по-изразителен.

След 18-ия кръг тимът от Сан Себастиан е трети, като има равен точков актив с втория Реал (Мадрид). Барселона е лидер с 41 точки, но и Реал, и Барса имат по два мача по-малко от "синьо-белите". Райо Валекано е на девето място с 26 точки.