Райо Валекано продължава да бъде страшилище за всички отбори, гостуващи на "Вайекас". Момчетата на Андони Ираола впечатлиха за пореден път през този сезон, подчинявайки у дома Майорка с 3:1.

Така Райо изпревари не кой да е, а Барселона, и вече е на шесто място във временното класиране.

Барселона победи Еспаньол с 1:0 в мач от Ла Лига

Треньорската кариера на Шави стартира с изстрадан успех в каталунското дерби

Мемфис Депай направи разликата между Барселона и Еспаньол

Въпреки информациите, че е готов за игра, Радамел Фалкао остана неизползвана резерва. В негово отсъствие шоуто все пак бе гарантирано от Сержи Гуардиола. Опитният нападател даде тон за победата с гол в 16-ата минута, а няколко атаки по-късно островитяните бяха посечени и от Гарсия.

Ветеранът Оскар Трехо сътвори класиката в 63-ата минута, когато бе достатъчно хладнокръвен от дузпа. Майорка донякъде съхрани своята чест, след като появилият се като резерва Пратс оформи крайното 1:3.

Атлетико (Мадрид) - Осасуна 1:0 в Ла Лига

Пак драми за изстрадани три точки на Атлетико (Мадрид)

Късно попадение донесе победата за селекцията на Чоло Симеоне

В следващия кръг Райо Валекано гостува на Валенсия. Майорка приема у дома закъсалия Хетафе.