Атлетико (Мадрид) имаше поредната си тежка вечер в Ла Лига. Шампионите се измъчиха максимално, но все пак се добраха до минимална победа над Осасуна с 1:0. По този начин селекцията на Чоло Симеоне се доближи на две точки от върха, където към този момент е Севиля. Поражението е трето поредно за памплонци, който вече са осми с 19 пункта.

"Рохибланкос" бяха доста затруднени на "Уанда Метрополитано", а дори през първата част най-чистото положение бе за Осасуна, когато Лукас Торо отправи мощен шут, спасен с акробатична намеса от Ян Облак.

В 56-ата минута Антоан Гризман имаше поводи за голова радост, но набързо чу сигнала за засада.

Постепенно времето изтичаше, а атаките на Атлети така и не бяха максимално организирани. Всичко можеше да се промени в 82-ата минута, но любимецът на Диего Симеоне - Яник Ферейра- Караско не притежаваше необходимата точност в своя завършващ удар.

Снимка 554261

Източник: EPA/БГНЕС

Типично за Атлетико (Мадрид), късметът на "дюшекчиите" проработи в самия край. В 86-ата бранителят Фелипе се бе озовал на чудесна позиция при корнер и в близост до първа греда съумя да запрати кълбото в мрежата на Ерера.

В следващия кръг Атлетико (Мадрид) гостува на Кадис. Осасуна приема Елче.