Отборът на Райо Валекано се добра до труден успех с 2:0, при домакинството си на единайсеторката на Алмерия в Ла Лига.

Двубоят между двата тима бе от програмата на 32-ия кръг на шампионата, а попаденията за победителите в него бяха дело на Амая и Федор, разписали се съответно в 23-ата и последната минута.

Домакините започнаха силно срещата, но в последствие позволиха известно изравняване на играта, допускайки опонента си в своята половина от терена.

Все пак в 23-ата минута Зе Кастро асистира на Антонио Амая, който порази вратата на опонентите.

Всичко в мача окончателно приключи в последната 90-а минута, когато Какута подаде към състезателя от Венецуела в редиците на домакините - Николас Федор Флорес, който оформи и крайното 2:0.

С успеха си Райо се изкачи на 10-ата позиция, докато Алмерия остава все така близо до тимовете, застрашени от изпадане в края на сезона и е едва 17-и, с равен актив с 18-ия Депортиво.