Легендата на Реал (М) Раул изравни рекорда на Алфредо Ди Стефано за най-много голове в историята на клуба. И двамата имат по 307 гола за "белите". Мадридчани постигнаха очаквана победа над Нумансия с 2:0.

Освен рекордното попадение на "легендарната седмица", с гол се отчете и Ариен Робен 56-ата минута. Червен картон за "белите" получи Фернандо Гаго.

През първото полувреме интерсните моменти бяха рядкост. Изключение прави греда за домакините дело на Баркеро в 27-ата минута.

За сметка на това през втората част Реал наложи своя стил на игра и логично стигна до победата в срещата.

В 48-ата минута вратарят на гостите Пабло изби удар на Игуаин и за капитанът на "лос меренгес" не остана нищо друго освен да се изравни с Ди Стефано.

Точка на спора сложи намиращият се в отлична форма холандец Ариен Робен. След самостоятелен рейд крилото успя да отбележи след удар от границата на наказателното поле.

След гола домакините се опитаха да обърнат хода на срещата, но за пореден път Икер Касияс спаси положенията пред своята врата.

С тази победа Реал запази интригата в шампионата на Испания. Мадридчани изостават с 9 точки от лидера Барселона, който е с мач по-малко.

НУМАНСИЯ - РЕАЛ М 0:2 (0:0)