Отборът на Еспаньол зарадва неочаквано своите фенове, постигайки важен за оцеляването си успех в испанското футболно първенство.

Един от опонентите на българския шампион Лудогорец в европейските клубни турнири, спечели визитата си на устремения именно към местата, даващи право на участие в Европа състав на Виляреал.

Отборът от Каталуния се наложи с 2:1, въпреки че завърши срещата в намален състав.

Севиля разгроми нискоразреден съперник за Купата на Краля, Ейбар и Еспаньол не позволиха изненада

Петима различни голмайстори за отбора от Андалусия

Успехът бе едва трети за Еспаньол през очертаващия се като невероятно разочароващ за тима сезон. Въпреки завоюваните три точки, отборът запазва последната си позиция във временното класиране. Еспаньол е с актив от 14 точки, с колкото разполага и единайсеторката на Леганес. Каталунците обаче са с по-лоша голова разлика.

Виляреал бе в серия от три поредни успеха, но днес капитулира по необясним за привържениците си начин.

Давид Лопес шокира домакините, след като още в петата минута на сблъсъка даде преднина на гостуващия състав.

Снимка 462281

Източник: EPA/БГНЕС

Изненадващо, тя се запази чак до втората минута от следващото полувреме.

Още по-любопитно бе, че в нея промяната на резултата отново бе в посока на Еспаньол. Раул де Томас вкара втори гол в мрежата на "жълтата подводница" и по този начин намали драстично шансовете на съперника за краен успех в мача.

Снимка 462280

Все пак Хави Лопес реши да направи срещата интересна след 61 минути игра, когато си изкара червен картон, а опонентите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана опитният Санти Касорла, който намали изоставането на отбора си.

Нова корекция в цифровото изражение на съотношението на силите между двата тима на терена нямаше, което означаваше трета победа за сезона за Еспаньол и едва пето поражение за Виляреал и заплитане на възела в борбата за място в клубните турнири.