Последният в класирането Алмерия поднесе една от изненадите на 22-ия кръг в испанската Примера. Опашкарят победи с 3:2 борещия се за участие в Шампионската лига Еспаньол. По този начин Алмерия вее е само на точка под чертата, а Еспаньол отстъпи 5-ото си място на Атлетик (Билбао).

Силва, Уче и Бернардело дадоха класическа преднина на Алмерия след само 18 минути игра. Слисаните гости се събудиха едва в 34-ата мин, когато Верду намали. Малко след почивката пък Алваро направи резултата 3:2, но домакините издържаха до края, без да допуснат изравняване.

От грешната стъпка на каталунците се възползва Атлетик (Билбао). Баските сразиха с убедителното 3:0 Спортинг Хихон. Грегори от състава на гостите бе изгонен още в 15-ата минута за втори жълт картон, след като направи дузпа за Атлетик. Лопес вкара от бялата точка, а до края Токеро и Йоренте оформиха класиката.

Така тимът от Билбао е само на 3 точки от заветното четвърто място, което сега се заема от Валенсия.

В другите ранни мачове от кръга днес, Хетафе срази Ла Коруня с 4:1, а двубоите Осасуна - Майорка и Сарагоса - Сантандер завършиха при резултат 1:1.