Пако Алкасер се завърна в Испания с гол. Той отбеляза още при дебюта си за Виляреал, който се наложи с 3:1 над Осасуна на свой терен в среща от кръг №22 на Ла Лига. Преди дни нападателят беше закупен от Борусия (Дортмунд) за 23 милиона евро и тази вечер му беше необходимо само едно полувреме, за да се разпише. Той вкара за 1:0 в добавеното време на първата част, след като излезе сам срещу вратаря.

Три минути след почивката Аридане изравни с глава, но домакините набързо решиха всичко с два нови гола. В 54-ата Рубен Пеня се разписа за 2:1, а в 59-ата Санти Касорла реализира от дузпа за 3:1. До края "жълтата подводница" не позволи на противника да се върне в мача.

Така Виляреал вече е само на 2 точки от място в Топ 6. През следващата седмица отборът има относително лесна задача на 1/4-финалите за "Купата на Краля", защото ще играе с втородивизионния Мирандес.

Осасуна е само с една победа в последните пет кръга, но е на цели 10 точки над опасната зона.