С гол на Кевин Родригес в деветдесетата минута Ейбар постигна първа победа през сезона. Малкият баски тим се наложи като гост над Реал Валядолид с 2:1 и вече има 4 точки от 5 мача. Домакините останаха с две точки и са на 19-ат позиция.

Анаиц Арбила центрира в последната минута от редовното време и Кевин Родригес вкара с глава победното попадение. Гостите бяха останали с десет човека. след като в 73-ата минута Папе Кули Диоп получи червен картон за брутален фаул над Киуки Перес.

Иначе Естебан Бургос откри от дузпа за Ейбар в 29-ата минута. Наказанието беше регистрирано от ВАР, заради което играта беше спряна. Всичко стана заради игра с ръка Джавад Ел-Ямик. До този момент домакините изцяло доминираха в играта.

В 37-ата минута Тони Вила изравни след центриране на Начо Мартинес.

Три минути след почивката Серхи Гуардиола изпусна дузпа за Валядолид. Марко Дмитрович спаси шута. Енаут Мендия спъна Маркос де Соуса за да се стигне до 11-метровия наказателен удар.