В първия си мач от 1/8 финалите на Купата на Испания баските съперници Осасуна и Атлетик (Билбао) завършиха наравно 1:1. Резултатът беше открит от Валтер Пандиани в 83-ата минута, но в даденото от съдията продължение Фернандо Йоренте огорчи домакините и донесе изключително важен гол на чужд терен за тима от Биская.

В студената вечер вратарите на двата отбора нямаха много работа и положенията пред двете врати можеха да бъдат преброени на пръстите на едната ръка. Домакините бяха по креативни и създадоха повече опасности за вратаря на Атлетик Горка Ираисос. Единственият по-градивен футболист на терена беше Некунам, който направи няколко добри отигравания през втората част. Когато срещата вървеше към закономерно реми Пандиани и Йоренте разсеяха скуката с попаденията си. Така всичко остана да се решава в реванша на "Сан Мамес" следващата седмица.

Във втората среща за вечерта Майорка удари Алмерия с 3:1 в един доста динамичен и интересен сблъсък. Пред обидно малкото 2000 зрители на "Оно Естади" островитяните спечелиха заслужено с голове на Кейта (в 8-ата минута), Сантана (43) и Варела (53). Почетното попадение за гостите от Андалусия отбеляза Хосе Ортис в 9-ата минута.

През първата част съдията на срещата Рубинос Перес отсъди доста дискусионна дузпа за домакините за нарушение на Ортис срещу Адуритс. Потърпевшият, който се нае да бие единадесет метровия наказателен удар, обаче би слабо и вратарят на Алмерия блокира удара на нападателя.

След почивката превъзходството на Майорка продължи и в крайна сметка момчетата на Грегорио Мансано постигнаха много удобна преднина преди реванша на стадион "Медитеранео" следващата седмица.