Независимо че в испанския футбол има бум на новозаболели от коронавирус през последните дни, засега ръководството на Ла Лига твърди, че мачовете от предстоящите кръгове в най-горните две дивизии не са под въпрос. В елита има един двубой на 31 декември, а след това на 2 и 3 януари ще се изиграят още девет срещи. Сходен е графикът и в Ла Лига 2.

Редица клубове вече признават за все по-голям брой положителни тестове за COVID-19, като при Райо Валекано става дума за цели 17 случая. При Барселона вече заразените са 4, в Севиля има поне 3 и т.н.

В тази връзка от Ла Лига обявиха, че за предстоящите двубои няма да има ограничение в броя на използваните юноши. Досега в елита важеше правило, според което на терена едновременно не могат да бъдат по-малко от седем футболисти от първия отбор.

Барса беше един от потърпевшите, защото Чави Ернандес разчита на доста млади играчи, които нямат професионални договори.

Пореден отложен мач във Висшата лига

Пореден отложен мач във Висшата лига

Евертън - Нюкасъл няма да се играе по план