ГООООООООООООООЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД! Карвахал почти сигурно носи Суперкупата на Европа във витрината на Реал!

Хамес отправя доста силен и точен удар, но Рико пак е на мястото си

Вратарят на Севиля спасява тима си след като Васкес стреля доста застрашително

Хамес стреля доста опасно, но вратарят на Севиля се справя

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ

105′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

99′

Отменен гол за Реал! Рамос вкарва топката в мрежата и се радва, но съдията отсъди фаул в атака! При повторенията обаче не става ясно какво нарушение е извършил капитанът на Реал

94′

Севиля остава с човек по-малкос лед като Коло получи червен картон

90+1′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ

90′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ, СЛЕДВАТ ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

89′

ГООООООООООООООЛ ЗА РЕАЛ! Рамос праща мача в продълженията след като стреля с глава, необезпокояван от нито един играч на Севиля

86′

Асенсио получава жълт картон

81′

Хамес опитва доста оптимистичен удар по посока на вратата на севилци

71′

ГООООООЛ ЗА СЕВИЛЯ! Коноплянка прави обрата пълен след майскорско изпълнена дузпа

70′

Дузпа за Севиля след като Рамос фаулира Витоло

65′

Модрич заменя Иско

62′

Мората отстъпва мястото си на Бензема

51′

Даниел Карисо отстъпи мястото си на Адил Рами в отбора на Севиля.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

ГООООООООООЛ ЗА СЕВИЛЯ! Васкес засече от Витоло и с удар от границите на наказателното поле вкара за 1:1

29′

Карисо стреля, но вратарят на Реал се намеси решително

27′

Мариано стреля, но топката лети в аут

20′

ГООООООООЛ ЗА РЕАЛ! Асенсио вкара много красив гол след като засече с едно докосване и от около 27-28 метра вложи сила и грация, за да вкара за 1:0!

9′

Рамос стреля към вратата на севилци, но без никакъв резултат

6′

Играчът на Севиля се връща и изглежда няма да има проблем да продължи мача

5′

Ибора изпитва болки и излиза от терена

1′

Бензема Бен Йедер

Реал (Мадрид) се изправя срещу Севиля в двубоя за Суперкупата на Европа. Двата отбора спорят за трофея за втори път в последните три години. През 2014 година на стадион „Милениум“ в Кардиф Роналдо вкара два гола за победата с 2:0. Следващата година андалусийците загубиха с 4:5 от Барселона в невероятен трилър.

"Белия" балет излиза за днешния двубой без някои от най-големите си звезди. Кристиано Роналдо и Гарет Бейл отпаднаха от групата на Зинедин Зидан заради контузии. Роналдо получи травма във финала на Европейското първенство, докато Бейл се нарани в полуфиналите на турнира. Така двамата удължиха почивката си, а възстановяването им продължава.
Аут от мача са още Тони Кроос и Пепе. Очаква се като титуляр за „кралете“ да излезе завърналият се от Ювентус Алваро Мората, който вкара три гола за Испания на Евро 2016. Мората ще си партнира с Карим Бензема в атаката на Реал.

В групата на "кралете" попадна и сина на Зинедин Зидан - Лука Зидан. 18-годишният вратар все още не е дебютирал за първия отбор на Реал и се очаква да седне на резервната скамейка, след като и титулярният страж Кейлор Навас е контузен.

Севиля пък ще разчита на новите си нападатели Уисам Бен Йадер и Лусиано Вието.

Двубоят започва в 21:45 часа на стадион „Леркендал“, Тронхайм, Норвегия.