КРАЙ НА СРЕЩАТА! БАРСЕЛОНА ПОБЕДИ С 2:1 АТЛЕТИКО!

Пропуск на Торес! Хавиер Масчерано остави Ел Ниньо да стреля сам срещу Силесен, но нападателят не беше точен.

82′

Фернандо Торес засече центриране в малкото наказателно поле, но стреля малко встрани от дясната греда.

80′

Коке намери Гамейро в наказателното поле, който със задна ножица не успя да намери очертанията на вратата. Добър шанс за домакините!

76′

От изпълнението на последвалия фаул, Лионел Меси изпълни като завъртя майсторски топката, тя премина над стената от играчи, а Моя отклони в гредата!

75′

Жълт картон за Гризман за грубо нарушение.

74′

Андре Гомеш напуска терена, а Рафиня влиза на негово място.

70′

Караско е заменен от Гамейро

69′

Гризман изпрати центриране в наказателното поле, но Яспер Силесен излезе и улови топката.

66′

Хубав удар на Караско със задна ножица. Топката минава малко над вратата.

59′

Гайтан заменя Нигес.

59′

ГОЛ ЗА АТЛЕТИКО! Центрирана топка в наказателното поле. Годин засече с глава и насочи към Гризман, който надскочи купа от играчи на Барселона и вкара, намалявайки резултата.

58′

Ракитич е заменен от Денис Суарес.

55′

Масчерано мина с голяма лекота отбраната на домакините и стигна близо до вратата, за да стреля, но Моя не се затрудни от удара му.

52′
Снимка 276573

50′

Много добра възможност за Атлетико. Трес пусна добре с пета към Габи, който обаче се забави и му изчистиха топката преди да стреля.

47′

Вършалко е заменен от Торес.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! БАРСЕЛОНА ВОДИ НА АТЛЕТИКО С 2:0!

42′

Коке опита хубав удар, но не успя да намери очертанията на вратата и топката прелетя над гредата.

40′

Савич получава жълт картон.

33′

ГОЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Лионел Меси, който беше доста статичен в мача, получи много добро подаване от Ракитич и от границита на наказателното поле вкара красив гол за 0:2!

28′

Нова грешка на домакините. Неймар подаде към Суарес, който му върна, но бразилецът се засуети и добрата възможност се превърна в аут.

24′

Мигел Анхел Моя направи брилянтно спасяване. Неймар се промъкна с лекота през защитата и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Опитът му летеше към средата на мрежата, но беше отразен от стража.

18′

Нигес центрира много опасно в наказателното поле, но Пике се намеси решително, избивайки в корнер, след който не последва нищо застрашително пред вратата на Силесен.

14′

Караско изпрати подаване в наказателното поле, но топката бе избита в корнер. След последвалото изпълнение на Габи, защитата на Барса отново се справи.

9′

Габи изпълни ъглов удар, пращайки хубава топка в наказателното поле, но съперниковата защита беше подготвена и изби топката в безопасност.

7′

ГОЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Защитата на Атлетико допусна груба грешка, изпускайки Луис Суарес. Уругваецът проби и премина трима защитника и после като на парад, останал очи в очи с Моя, го разстреля за 0:1!

5′

Лионел Меси изпрати центриране в наказателното поле от свободен удар. Съперниковата защита обаче се справи, без да позволи да се стигне до завършващо отиграване.

1′

НАЧАЛО НА ДЕРБИТО НА ПОЛУФИНАЛИТЕ НА КУПАТА НА КРАЛЯ!

9. Торес 7. Туран

Атлетико Мадрид посреща Барселона в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на Краля. Двубоят на "Висенте Калдерон" започва в 22:00 часа.

Двата тима играха един срещу друг на четвъртфиналите за Купата през сезон 2014/15. Тогава каталунците продължиха напред с обща голова разлика 4:2. Атлетико обаче има два успеха срещу този противник на четвъртфиналите на Шампионската лига през 2014 и 2016 година.

Пике пак жегна Реал: Малките отбори отпаднаха на 1/4-финалите за Купата на Краля

"Ще отстраним Атлетико"

В последните години "дюшекчиите" се превърнаха в един от най-неудобните противници на Барса. Въпреки това, гостите нямат загуба срещу мадридчани в 19 от последните им 21 срещи във всички турнири. Освен това Барса има 19 победи в последните си 24 мача за Купата.

Луис Енрике: В Испания е нужда технология на голлинията

"Реферите имат нужда от помощ"

Старши треньорът на каталунците - Луис Енрике очаква труден сблъсък. "Струва ми се, че двубоят ще бъде изключително труден. Те винаги са ни създавали проблеми. За нас е много ясно какво трябва да правим и искаме да спечелим още в първата среща. Не смятам, че някой от двата отбора ще промени стила си на игра".

В другия полуфинал от Купата на Краля, Селта приема утре Алавес.