Отборът на Атлетико (Мадрид) едва не пропусна чудесна възможност да победи състава на Валенсия, в срещата между двата тима от програмата на 7-ия кръг на испанското футболно първенство.

Спорът на "Местая" бе на път да завърши така, както и започна - при резултат 0:0, но с голове на Антоан Гризман и Кевин Гамейро, Атлетико се наложи с 2:0.

Определено съставът, който може повече да съжалява за пропуснатите си възможности беше този на гостите, въпреки двете си попадения в мача.

Столичани се надпреварваха да не вкарват изгодни ситуации пред вратата на Диего Алвеш, като сред "лидерите" в тази не особено престижна класация, бяха стартиралият от първата минута днес Гамейро и Гризман.

Кевин започна вместо Фернандо Торес на върха в атаката на "дюшекчиите", а на скамейката на тима остана и Яник Ферейра Караско.

С Габи, Коке, Саул и Корея в средата на терена, Атлетико изглеждаше повече от солидно, като не оставяше много шансове на съперника за противодействие.

В самия край на първото полувреме гостите получиха правото да изпълнят единайсетметров наказателен удар.

Зад топката на бялата точка застана Гризман, който обаче не успя да даде заслужено предимство на отбора си.

Въпреки неспирните си акции и през второто полувреме, състезателите на мадридския тим така и не успяваха да намерят правилния път към вратата на съперника.

Това все пак се случи в 63-ата минута на сблъсъка, когато Гризман се реваншира за пропуснатия по-рано шанс и откри - 0:1.

Малко по-късно Атлетико получи правото да изпълни нова дузпа, но този път изстрелът на Габи не беше точен.

Крайното 0:2 оформи Гамейро, разписал се в заключителните секунди на даденото от съдията продължение на двубоя.

Новият наставник на "прилепите" - Чезаре Прандели пък изгледа срещата на живо, от трибуните на "Местая".

Той ще дебютира още в следващия двубой на отбора, заемащ 16-ата позиция в таблицата с временното класиране. Атлетико временно е под номер 1.