Барселона победи Хетафе в първи мач от осминафиналната фаза на Купата на краля. Каталунците се наложиха над мадричани с 4:0.

Срещата ще бъде запомнена със завръщането на Лионел Меси, който е аут от терените от ноември. Аржентинецът се появи в игра в 64-ата минута и успя да вкара два гола. На трибуните на „Камп Ноу" беше бившият треньор на Барса Тито Виланова.

Така Барса напълно обезсмисли реванша в преградията на Мадрид, който е след седмица.
Срещата започна вихрено за Барселона. В 8-ата минута Педро Родригес намери Сеск Фабрегас, който с глава засече за 1:0. Въпреки превъзходството на домакините, Барса така и не успяваше да вкара нови гол.

В 62-ата минута се получи добра възможност за това. Педро бе фаулиран в наказателното поле, а Меси чакаше край тъчлинията да се появи в игра. Съдията отсъди дузпа, но не позволи на супер звездата да влезе. Така зад бялата точка застана Фабрегас, който удвои без проблем.

В самия край на мача Лионел Меси показа защо е основния двигател на Барса. Монтоя не можа да си спре добре топката, но тя достигна до Меси, който без проблем направи 3:0.  В добавеното време Сонг изведе аржентинеца и той вкара втория си гол, оформяйки крайния резултат.