Отборът на Барселона разгроми с 5:1 гостуващия тим на Осасуна в двубой от 21-вия кръг на Примера Дивисион. По този начин каталунците се върнаха на победния ход след първото си поражение за сезона, дошло преди седмица от Реал Сосиедад.

След като по-рано днес Кристиано Роналдо хвърли ръкавицата към Лионел Меси, реализирайки хеттрик във вратата на Хетафе, няколко часа по-късно арженитинецът му отвърна с четири попадения на своята лична сметка. Петият гол за домакините бе дело на Педро Родригес.

Така Лео Меси закръгли головата си сметка в Примера на 33, а в 11 поредни двубоя той не е пропускал да се разпише. За Осасуна точен бе Раул Лое.

Барса откри в 11-ата минута чрез Меси, който получи отличен пас от Шави и не сгреши. Макар да играеха на високо ниво, каталунците бяха изненадани в 24-ата минута. Отбраната пред Валдес не успя да изчисти добре една центрирана топка Лое изравни - 1:1.

Всичко обаче се реши в 27-ата минута, когато Арибас направи дузпа и бе изгонен с втори жълт картон. Меси направи 2:1 от бялата точка с втория си гол в мача. В 35-ата гол на Вия бе отменен заради несъществуваща засада.

Такава обаче категорично имаше в 40-ата минута, когато Барса все пак вкара трети гол чрез Педро, но в течение на атаката Алвеш бе зад отбраната.

Лео Меси оформи хеттрика си в 56-ата минута след двойно подаване с Давид Вия. Само две минути по-късно аржентинецът вкара и четвъртия си гол след пробив и центриране на Адриано Кореа за крайното 5:1.

До края на мача Барса можеше да вкара и още голове, но със сериозни пропуски се отличи Алексис Санчес.

Благодарение на този успех, Барса отново води с 15 точки на Реал Мадрид, който остава трети в класирането. Втория Атлетико има 47, но и мач по-малко тази вечер срещу Атлетик Билбао.

Барса - Осасуна 5:1

1:0 - Меси (11')
1:1 - Лое (24')
2:1 - Меси (28' - дузпа)
3:1 - Педро  (40')
4:1 - Меси (56')
5:1 - Меси (58')

Барселона: Виктор Валдес, Карлес Пуйол, Даниел Алвеш, Хавиер Масчерано, Адриано Корея, Серхио Бускетс (74' - Сонг), Тиаго Алкантара, Шави Ернандес (66' - Фабрегас), Лионел Меси, Педро Родригес (62' - Алексис Санчес), Давид Вия

Осасуна: Андрес Фернандес, Мигел Фланьо (69' - Гонзалез), Ойер Санхурхо, Мануел Торибио-Лоло, Марк Бертран, Алехандро Арибас, Мигел де лас Куевас (46' - Месут), Алваро Сехудо, Раул Лое, Нано, Жосеба Йоренте