Майорка се върна на четвъртото място в Ла Лига, след като се наложи с 2:0 над Депортиво (Ла Коруня). Двата отбора се изправиха в поредна среща от 18-ия кръг в първенството, а благодарение на успеха домакините се доближиха на 2 точки от третия Валенсия.

След нулевото първо полувреме, Майорка откри резултата в първите секунди на втората част. Разписа се Суарес. В 53-ата минута домакините стигнаха до втори гол чрез Кастро, който оформи крайния резултат. Изключително важна победа записа и закъсалият Малага. Отборът се наложи с 1:0 над Хетафе, след гол на Баха в 86-ата минута.

Тимът от мадридското предградие игра час с човек по-малко, заради червен картон на Боатенг. В дербито на аутсайдерите Сарагоса и Херес разочароваха с нулево реми. Двата отбора, които се намират на дъното на класирането, поделиха по точка и допълнително усложниха положението си.