Майорка успя да изненада като гост отбора на Рекреативо (Уелва) и го победи с 2:0.

Първото попадение реализира Даниел Гиса във втората минута на срещата, Гиса прехвърли вратаря на Рекреативо Стефано Сорентино след извеждащ пас на Борха Валеро. Второто попадение отбеляза Антони Туни в 78-ата минута с удар от далечна
дистанция и донесе трите точки в актива на гостите.

Хетафе надделя над Мурсия с 2:0. Кепа Бланко и Каскеро реализираха попаденията, а Бланко беше изгонен от рефера на двубоя в 67-ата минута. Въпреки намаления състав домакините успяха да вземат победата.

Бетис направи 1:1 с Расинг (Сантандер), а домакините играха в намален състав цели четиринадесет минути. Расинг получи правото за изпълни дузпа за нарушение на Хуанито от домакините срещу полския национал Еузебиуш Смоларек. За фаула си срещу Смоларек, Хуанито получи червен картон. Хорхе Лопес обаче изпусна удара от
 бялата точка.

Все пак Лопес успя да донесе точката за своя отбор четири минути преди края, отбелязвайки изравнителното попадение за 1:1.

Алмерия победи Осасуна с голове на Мело от дузпа и Неградо. Тук също не мина без червен картон. Елиа от Осасуна напусна преждевременно терена в 48-ата минута.

Валядолид допусна домакинско поражение от състава на Атлетик (Билбао) с 1:2. Адуриц реализира и двете попадения за гостите, а Виктор от дузпа върна едно попадение.