Българският национал Мартин Петров изигра 80 минути при домакинството на своя Атлетико (Мадрид) на Майорка в двубой от 35-ия кръг на Примера Дивисион.

"Дюшекчиите" обаче разочароваха тотално почитателите си на собствения си "Висенте Калдерон", след като допуснаха минимална загуба с 0:1. Единственото попадение беше дело на Гутиерес в 80-та минута, като веднага след гола Петров бе заменен от Макси Родригес.

До края домакините така и не сътвориха нищо по-опасно пред вратата на Майорка и гостите си тръгнха с три точки от столицата.

В същото време другият тим от Мадрид Реал се наложи със същия резултат при гостуването на Осасуна. В герой за "белите" се превърна Жулио Баптища, който отбеляза от дузпа в 51-та минута.

Десет по-късно Пунял изпусна единайсетметров наказателен удар за домакините, а в 81-та вратарят на "кралския клуб" Икер Касияс бе изгонен, след като получи втори жълт картон.