Отборът на Малага записа категорична победа с 4:0 като домакин над състава на Гранада в андалуско дерби от 15-тия кръг на Примера Дивисион.

С попадения на Хоакин Санчес, Хавиер Савиола, Игнасио Камачо и Роке Санта Крус домакините развинтиха своя съперник и се изкачиха на четвърта позиция в класирането с равни точки с петия Бетис.

Санчес откри в 27-ата минута, а шест минути по-късно ветеранът Савиола излъга бранител и с точен изстрел удвои.

Този резултата се запази до 76-ата минута, когато Камачо вкара с глава от 10-тина метра след подаване на Хоакин. Натискът на домакините не спря и донесе още един гол 86-ата, когато Роке Санта Крус също успя да се разпише за крайното 4:0.

Малага разполага с 25 точки и се намира на 4 от третия Реал Мадрид, който гостува на Валядолид. Петия Бетис пък утре приема Барселона.