Малага се наложи с 2:0 при гостуването си на Осасуна в мач от 27-я кръг на Примера дивисион и спря серията си от четири мача без победа.

Домакините владееха повече топката, но липсваха идеи в атака. нападенията на Малага изглеждаха далеч по опасни.

Нордин Амрабат се отличи с асистенция за първия гол, вкаран от Саму в 14-та минута, и сам отбеляза втория, в 66-та минута.

Осасуна игра с човек повече близо 40 минути, след като Хесус Гамес бе изгонен с втори жълт картон още в 52-та минута. Но точно в този период домакините допуснаха и втори гол.

След мача помежду си, двата състава са с равни точки - по 29, но Малага е на 13-то място, докато Осасуна е 15-ти, разделени от Елче, и само на три точки от зоната на изпадащите.