Малага и Атлетико Мадрид завършиха наравно 0:0 в предпоследен за кръга мач от испанската Примера дивисион. Резултатът не е добър и за двата отбора, които може да загубят респективно четвъртото и второто си място, което заемат в момента.

„Дюшекчиите" вече са само 2 точки пред съгражданите от Реал. „Андалусийците"  пък вече са само на точка пред преследвача Валенсия, като борбата за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига, по всичко личи, ще е жестока.

Атлетико започна добре и можеше да поведе още в 4-ата минута, но ударът на Диего Коща бе неточен. След това пък Туран и Родригес също опитаха късмета си, но и те не сполучиха.

Демикелис можеше да даде аванс на „андалусийците" в 18-ата ми, но ударът му с глава след корнер пропусна вратата на сантиметри.

След почивката качеството на двубоя спадна значително, като на практика до нови опасности пред вратите не се стигна.