Отборите на Леванте и Валенсия спретнаха едно от най-запомнящите се валенсиански дербита в историята на това градско съперничество. Двата тима изиграха страхотен мач, който в крайна сметка бе спечелен с драматичното 3:4 от гостите.

Реал (Мадрид) - Кадис 0:0 в Ла Лига

Реал се издъни срещу претендент за изпадане

"Белия балет" доминираше

По този начин момчетата на Пепе Бордалас, които в този мач бяха без куп основни футболисти, се изкачиха до седмото място във временното класиране с 28 точки. Леванте пък твърдо остава на последна позиция едва с осем.

Снимка 557994

Източник: EPA/БГНЕС

Дербито започна с грешка на Муктар Диакаби, който игра с ръка в собственото си наказателно поле. Кампаня застана зад бялата точка, но ударът му беше отразен от Яспер Силесен. Халфът на "жабите" обаче имаше шанс за поправка и направи 1:0.

Атлетик Билбао - Бетис 3:2 в Ла Лига

Бетис загуби ценни точки в борбата за челните места

Бетис е на третото място с 33 точки.

"Блаугранас" повярваха още повече в триумфа, след като 180 секунди по-късно Роджер Марти удвои. Минута преди паузата, Валенсия върна стратегическо попадение чрез Гедеш, което вдъхна надежда на "прилепите" за нещо повече през второто полувреме.

И това се случи. До 72-ата обратът на "Суидад де Валенсия" вече бе факт. Карлос Солер изравни в 50-ата от дузпа, а за 2:3 се разписа звездата на гостите Карлос Солер.

Снимка 557993

До края домакините впрегнаха всичките си сили от този наглед спечелен двубой да бъде съхранена поне точката. Леванте обаче бе поразен за четвърти път, след като Гонсало Гедеш се възползва от пробойна в защитата на опонентите и покачи до 2:4.

Севиля победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 в Ла Лига

Късен гол на Окампос окрили Севиля и нанесе трета поредна загуба на Атлетико

Зрелище в Андалусия

Финалният акорд на "Дерби Валенсиано" бе даден от северномакедонеца Барди, чийто гол обаче не се оказа достатъчен на Леванте за нещо повече от по-малката разлика в това поражение - 3:4.