Леванте спечели градското дерби с Валенсия с 2:0. Головете бяха дело на влезлите като резерви Ангел и Адреас Иваншиц. С успеха си Леванте изпревариха съгражданите си и вече са 8-и в Примера с 48 точки, Валенсия са 10-и с 46.

Първата част бе равностойна. В нея имаше повече борба, отколкото чисто футболни аргументи. През второто полувреме обаче нещата се развиха добре за домакините.

В 70-ата минута Анхел, който бе влязъл в игра минутка по-рано, откри резултата. Той се възползва от груба грешка на защитника Рикардко Коща. Бранителят не се ориентира добре в една ситуация и върна топката към вратаря си, до нея пръв стигна нападателят на домакините и със завидно хладнокръвие я прати в мрежата на „прилепите".

Десетина минути по-късно Иваншиц оформи крайното 2:0. Австриецът получи добра топка от Касадесус в наказателното поле и с прецизен удар удвои резултата.

Минутки преди края Леванте остана  с човек по-малко, след като Педро Лопес беше изгонен.