Леванте спечели важна победа в опашкарското дерби срещу гостуващия Лас Палмас с 3:2 в последния мач от 21-ия кръг на Примера дивисион.

В герой за домакините се превърна нападателят Хосе Моралес, който вкара два от головете.  Той даде аванс на Леванте в 25-ата минута, при който резултат завърши първото полувреме. В началото на втората част Дейверсон удвои. Лас Палмас се опита да се върне в мача след гол на Вилиан Жозе. Но с второто си попадение в 63-ата минута Моралес върна разликата от два гола. Отново Вилиан Жозе намали, но финалният щурм на гостите не донесе изравнително попадение.

Дебют за тима от Валенсия направи новото попълнение Джузепе Роси. Дошлият от италианския Фиорентина нападател влезе като резерва четвърт час преди края.

След тази победа Леванте остана на последното място, но се доближи само на две точки от спасителната зона. Лас Палмас има само точка повече.