Леванте успя да победи Реал (Сосиедад) в един от интересните двубои в поредния кръг на испанската Примера дивисион. Головете за домакините вкараха Дел Орно и Кайседо, а почетното попадение за гостите вкара Сарпонг.

Като цяло, домакините бяха доста по-активният тим през цялото времетраене на срещата и можеха да отбележат още голове в мрежата на Реал, който предварително бе сочен като фаворит в срещата. До такива обаче не се стигна.

В друг двубой от днешата програма на Примера дивисион Депортиво (Ла Коруня) продължи да мъчи феновете си. Този път яловият тим стигна само до точка в мача си с Осасуна. Еспаньол пък удари много трудно като гост Майорка.

Гарсия изведе каталунците напред в резултата от дузпа в 31-ата минута, но в 36-ата Освалдо бе изгонен и гостите завършиха мача с 10 души. И това обаче не помогна на домакините да стигнат поне до точка.

Сантандер пък пречупи също с минималното 1:0 Алмерия, като точен бе Педро Мунитис в 31-ата минута.