Реал (Мадрид) инкасира четвърта загуба от началото на сезона. Селекцията на Зинедин Зидан допусна домакинско поражение от Леванте с 1:2 и се отдалечи още повече от лидера Атлетико (Мадрид).

Двубоят на "Алфредо Ди Стефано" се разви тежко за "лос меренгес", които още в осмата минута останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Милитао. След това Марко Асенсио даде надежда с откриващо попадение за шампионите, но те допуснаха пълен обрат с по един гол в двете полувремена. Точните изстрели бяха дело на Моралес и Марти. Последният дори си позволи лукса да изпусне и дузпа.

Севиля победи като гост Ейбар с 2:0

Севиля измести Барселона от Топ 3 на Ла Лига

Трети пореден успех за селекцията на Лопетеги

Реал остава на втората позиция с 40 точки, но с два мача по-малко и седем пункта пасив от Атлетико (Мадрид). Леванте е под №9 в таблицата.

Снимка 516339

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна с добра възможност пред "кралете", но в седмата минута Карим Бензема стреля прекалено слабо по посока вратата на Айтор Фернандес. Но екшънът тепърва започваше. Едер Милитао буквално прегази измъкващия се зад отбраната на домакините нападател на Леванте Леон и след преразглеждане с ВАР, съдията Давиде Хименес му показа червен картон.

Въпреки това, Реал (Мадрид) беше отборът, открил резултатът на "Алфредо Ди Стефано". В 13-ата минута Тони Кроос даде допълнителен тласък на "бяла" контра с извеждащото си подаване за Марко Асенсио, който напредна достатъчно и без проблеми направи 1:0.

В Испания предричат: Барселона ще фалира!

Каталунците с колосални финансови загуби

Леванте не изгуби присъствие на духа и се възползва от численото си превъзходство, за да възстанови паритета в 32-ата минута. Хорхе Мирамон центрира на далечна греда за Хосе Моралес, който с перфектен удар не остави никакъв шанс на Куртоа.

До почивката футболистите на Реал поискаха дузпа след падане на Карим Бензема, но броженията на столичани не бяха уважени от рефера.

Снимка 516338

Наказателен удар все пак имаше, но за Леванте, при това в 64-ата минута. Тогава Винисиус наруши правилата срещу Клерк в пеналтерията, но изпълнението на Марти беше спасено от Куртоа. Четвърт час по-късно, прошка за "лос меренгес" нямаше. Тогава Роджер Марти се реваншира и Леванте сътвори пълния обрат. Нападателят засече от воле отклонена топка към него от северномакедонския национал Барди.

Карим Бензема: Азар беше добър играч в Челси

"Имаме нужда от по-добрата негова версия"

До края нервните футболисти на Реал (Мадрид) пробваха по всякакъв начин да стигнат до равенството, но Зидан и компания преглътнаха нов горчив хап през лошо стартиращата за тях 2021 година.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЛЕВАНТЕ 1:2

1:0 Асенсио (13"), 1:1 Моралес (32"), 1:2 Роджер Марти (78")