Леванте ще играе от следващия сезон в Сегунда дивисион. В последен мач от 36-ия кръг на испанското първенство той отстъпи при гостуването си на Малага с 1:3 и вече няма и математически шансове да оцелее. Два кръга преди края, тимът от Валенсия е на шест точки от спасителната зона, но има по-лоши резултати в директните двубои с останалите претенденти за оцеляване.

Леванте загуби нещастно мача с Малага. Поражението дойде в добавеното време като преди това беше отменен техен гол заради несъществуваща засада.

Домакините откриха резултата чрез Дуйе Чоп в 30-ата минута, а три минути преди почивката Хосе Моралес изравни. След изтичането на редовното време Малага нанесе своя удар. Първо Чоп отбеляза втория си гол в срещата, а след това Гонасло Кастро оформи крайното 3:1.

Така Леванте напуска испанския елит след шест последователни сезона в него. Малага запазва мястото си в средата на класирането, като няма шансове за Лига Европа.