Еспаньол загуби с 1:3 домакинския си мач срещу Леванте от 30-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Домакините бяха по-активният отбор, но контрите на тима от Валенсия носеха много по-голяма заплаха.

Въпреки привидното надмощие на Еспаньол гостите от Валенсия достигнаха до гол в 14-ата минута чрез Борха Майорал. Все пак натискът на каталунците даде резултат и Давид Лопес изравни в 28-ата минута.

Футболният маратон в Испания започва в 15:00 часа

Ще се играят 4 мача в Примера Дивисион

След почивката отново Еспаньол беше много по-активният тим. На няколко пъти голът висеше на косъм, но попадение падна във вратата на Диего Лопес. Енис Барди технично се освободи фронтално и разстреля каталунския страж за 1:2 в 67-ата минута.

В следващите минути Лопес успя да направи серия от добри спасявания след опасни контри на Леванте. Отново над всички изпъкваше македонецът Барди.

В 87-ата минута Адриа Педроса разстреля от воле собствения си вратар Диего Лопес след центриране отляво на атаката на Леванте за 1:3.

Еспаньол остава на последното 20-то място с 24 точки, колкото има и Леганес. Мадридският тим има победа в прекия двубой с 2:0, но двата тима имат да играят мача си в Барселона.

Леванте е на 11-о място с 38 точки и на практика ще доиграва сезонът. Изпадането и Лига Европа са еднакво отдалечени.