В Испания, както в Англия, ще се изиграят 4 последователни срещи от 30-ия кръг на местното първенство. Програмата  започва в 15:00 часа и ще завърши около един часа след полунощ.

Програма за мачовете в Испания за събота, 20 юни 2020 година:

15:00 часа: Еспаньол - Леванте

18:00 часа: Атлетик Билбао - Реал Бетис

20:30 часа: Хетафе - Ейбар

23:00 часа: Атлетико (Мадрид) - Валядолид

В първата среща Еспаньол ще търси победа срещу Леванте в битката си за оцеляване. Вторият тим на Каталуния е на 19-о място с 24 точки, колкото има и последният Леганес, който изигра сноши мача си от кръга. Тимът от Валенсия е относително спокоен на 12-о място с 35 точки, но един срив в оставащите девет мача, но може да го изпрати в Сегунда Дивисион. През есента Еспаньол спечели гостуването си във Валенсия с 1:0.

Амбициозният тим на Атлетик (Билбао), който е сред най-ощетените от липсата на публика приема Реал Бетис във втория мач. Баскитете са десето място с 39 точки и все още са битката за Лига Европа. Отборът от Севиля е на 14-а позиция с 34 точки и има нужда от добри резултати, за да може спокойно да завърши кампанията. През декември Бетис спечели с 3:2.

Севиля и Барселона не си вкараха гол

Домакините имаха по-чистите положения

От 20:30 часа ще играят два от така наречените "малки" отбори. Хетафе прави невероятен сезон и в момента е на пето място с 49 точки. Мечтата за Шампионска лига е жива, но кастилският тим започна да губи темпо в последните срещи. Четвъртият баски тим Ейбар продължава да отстоява мястото си в Примера дивисион, но сега е само на две точки над линията на изпадане с 28 пункта. Всяка точка за гостите е жизненоважна и очкаванията са за здрав и оспорван мач. На 8 декември Леганес се наложи с 1:0 като гост над Ейбар.

Накрая Атлетико (Мадрид) ще приеме Валядолид. "Дюшекчиите" при очаквана победа ще застигнат третия Севиля с 52 точки. Тимът е и четвъртфиналист в настоящото издание на Шампионската лига, след като елиминира носителя на трофея Ливърпул. Валядолид е на 15-о място с 33 точки и все още не няма гаранция за участие при най-добрите през следващия сезон. През октомври двата тима завършиха 0:0.