Отборът на Леганес се отдалечава от опасната зона, след като днес постигна впечатляваща победа с 3:0 срещу борещия се за зона "Шампионска лига" тим Бетис.

"Краставичарите" попиляха севилския си опонент само за едно полувреме,през което вече водеха с два гола. В герой за домакините пък се превърна мароканецът Юсеф Ен Несири, който впечатли с хеттрик.

Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 3:1 като гост

Атлетико преклони глава пред мощта на Реал (Мадрид)

"Белите" изместиха "дюшекчиите" от второто място в Ла Лига

Първото му попадение падна в 22-ата минута. Той се оказа на точното място след центриране от корнер и отблизо не остави никакъв шанс на Пау Лопес. 14 минути по-късно африканецът отново беше в епицентъра на събитията, след като засече в мрежата прострелно подаване на Родригес Арнаис.

Снимка 405643

Източник: EPA/БГНЕС

Следобедът на Ен Несири се превърна в специален с настъпването на 66-ата минута, когато вкара и третия си гол. Датчанинът Брайтуайт му даде отличен пас в коридор, след което нападателят напредна с топка в крака и от границата на наказателното поле оформи крайното 3:0.

Фернандо Йоренте се завръща в любимия си клуб

Нападателят е пред трансфер в Атлетик (Билбао)

Безсилието на Бетис пък беше пълно, когато в 81-ата минута Хави Гарсия беше изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на опонент.

ЛЕГАНЕС - БЕТИС 3:0

1:0 Ен Несири (22"), 2:0 Ен Несири (36"), 3:0 Ен Несири (66")

СТАДИОН: "Мунисипал де Бутраке"

СЪДИЯ: Х. Рохас

ЛЕГАНЕС: Кулеар, Сиовас, Омеуро, Бустинза, Силва, Весга, Ресио, Хуанфран, Ен Несири, Брайтуайт, Оскар (резерви: Лунин, Карийо, Ел Жар, Перес, Рейес, Сантос)

БЕТИС: Лопес, Сидни, Гарсия, Федал, Бараган, Ло Селсо, Каптум, Гереро, Леон, Хесе, Карвальо (резерви: Роблес, Алонсо, Каналес, Гуадрадо, Хоакин, Лаинес, Лорен)