Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 3:1 в градско дерби от 23-ия кръг на Ла Лига. Точни за "белите" на "Уанда Метрополитано" бяха Каземиро (16), Серхио Рамос (42-дузпа) и Гарет Бейл (74). За "дюшекчиите" точен бе Антоан Гризман в 26-ата минута.

Двубоят бе белязан от доста нерви, голям брой жълти и един червен картон. Получи го Томас Партей в 82-ата минута. Съдийството на Естрада Фернандес също бе дискусионно.

С успеха "кралския клуб" излезе на второ място в Ла Лига с 43 точки, изпреварвайки днешния си съперник, който остава трети с точка по-малко.

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 1:3

Атлетико - Реал 1:3, попадение на Бейл

Сблъсъкът на "Уанда Метрополитано" започва в 17:15 часа

Двубоят започна с висока преса на домакините, която определено затрудни "белите" в изнасянето на топката. В 10-ата минута удар на Томас мина високо над вратата.

Шест минути по-късно гостите излязоха напред в резултата. Защитата на "дюшекчиите" не се намеси добре след центриране от корнер и Каземиро с акробатичен удар вкара за 0:1.

Снимка 405559

В 20-ата минута Винисиус с брилянтен пас намери Лукас Васкес, който обаче от движение стреля неточно.

В 26-ата минута "рохибланкос" стигнаха до изравнителен гол. Анхел Кореа отне топката от Винисиус, като останаха впечатление за нарушение срещу бразилеца. Крилото на Атлети изведе Антоан Гризман зад отбраната и французинът промуши топката между краката на Куртоа за 1:1. След консултация с ВАР съдията прецени, че голът е редовен.

Снимка 405579

В 32-ата минута удар с глава на Гризман след центриране от корнер мина над вратата.

В 40-ата минута Винисиус се справи с Хименес, който го препъна. Нарушението бе по-скоро извън наказателното поле, но след намесата на ВАР, съдията Естрада Фернандес потвърди решението си - дузпа за "кралския клуб". Зад топката застана Серхио Рамос, който се безпощаден удар бе точен за 1:2.

Снимка 405575

Второто полувреме започна с шанс пред Алваро Мората. Минута след старта испанският нападател получи в наказателното поле и шутира неточно. В 52-ата минута Гризман стреля близо до гредата.

Минута по-късно топката беше в мрежата на Куртоа. Саул изведе прецизно Мората, който се отскубна от Рамос и технично прехвърли белгийския страж. Страничният съдия обаче вдигна засада. След консултация с ВАР попадението на нападателя бе отменено.

Снимка 405577

След час игра Куртоа спаси вратата си от сигурен гол. Хосе Хименес получи топката в наказателното поле и стреля мощно от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер.

В 74-ата минута "белите" стигнаха до трети гол. Лука Модрич намери оставения непкрит Гарет Бейл отляво, а уелсецът с прецизен удар по диагонала вкара за 1:3.

В 81-ата минута ганайският халф Томас Партей бе изгонен за втори жълт картон, след като влезе грубо в краката на Тони Кроос.

Снимка 405578

Пет минути по-късно "белите" можеше да вкарат и четвърти гол, но Бейл стреля неточно с глава от близка дистанция.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Реал записа пета поредна победа в Ла Лига.