Отборът на Реал (Мадрид) записа нова изненадваща издънка, след като при тазвечершното си гостуване на Леганес си тръгна само с точка при краен резултат 1:1.

Резултатът беше открит от домакините в самия край на първото полувреме, когато Джонатан Силва получи много хубав пас и изпрати топката  към левия ъгъл на вратата, като не остави никакви шансове на Кейлор Навас - 1:0.

В 51-ата минута, "кралете" изравниха. Карим Бензема овладя отбита топка в наказателното поле и директно стреля, нацелвайки десния ъгъл на целта за 1:1.

Снимка 418403

Източник: БГНЕС

В 83-ата минута, попадение на домакините беше отменено заради засада. Въпреки протестите на Юсеф Ен Несири, главният рефер не промени решението си.

След това равенство, Реал (Мадрид) запазва третото място в Примера дивисион с актив от 61 точки, докато Леганес е на 12-ата позиция с 41.