Отборът на Лас Палмас остава сериозен дразнител за грандовете в испанското футболно първенство.

Съставът продължава доброто си представяне от началото на сезона в Ла Лига, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си на Малага от четвъртия кръг на шампионата.

Това бе трета победа за Лас Палмас от началото на сезона.

Съдията Хосе Санчес свири дузпа за домакините в 9-та минута за нарушение на Ресио в наказателното поле на Малага. Наказателният удар бе реализиран от Момо в 10-та минута.

В добавеното време на мача Лас Палмас можеше да удвои преднината за домакините, но след удара му топката се спря в десния стълб на вратата на Камени.

Лас Палмас има 9 точки, колкото грандовете Барселона и Реал (Мадрид), докато Малага продължава да няма победа от началото на сезона и е само с 2 точки.