Виляреал спечели с 1:0 домакинството си на Майорка в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол отбеляза Карлос Бака в 15-ата минута. Островитяните имаха повече положения и удариха две греди.

В седмата минута Баба нацели напречната греда на вратата на Виляреал след страховит удар от 30 метра. В 15-ата Саму Чъквуезе направи брилянтен рейд отдясно и асистира на Карлос Бака, който вкара на сантиметри пред голлинията - 1:0 за "жълтите".

В 35-ата Кучо Ернандес пропусна след центриране на Лаго Жуниор.

След почивката Майорка беше по-агресивният тим, но пропуските лишиха гостите от заслужен гол.

В 74-ата минута Кучо изпусна след хубаво включване на Трайковски.  В 88-ата Баба за втори път нямаше късмет и нацели греда след брилянтна парабола. В 90-ата като по чудо топката не влезе в мрежата на домакините, като балеарците на три пъти имаха шанс за гол.

Така Майорка остана на 18-ата позиция с 25 точки. Виляреал е на седмо място с 44 точки и с добри шансове за участие в Евротурнирите. "Жълтата подводница" дори още може да мечтае за Шампионската лига.