Атлетико (Мадрид) постигна убедителна победа над аутсайдера Ейбар. „Дюшекчиите“ се наложиха с 3:1 като гост на стадион „Ипуруа“.

Мачът бе изключително грозен, предвид „калната нива“, в което се бе превърнал терена. Въпреки това Лос рохибланкос" съумяха да се възползват от грешки в защитата на новака и отбелязаха преди почивката чрез Антоан Гризман (7) и Марио Манджукич (23 и 25). Федерико Пиовокари се разписа почетно в 90-ата минута. Това бе първа победа за Атлетико след 3 гостувания без успех – 1 равенство и 2 загуби.

„Дюшекчиите” събраха 47 точки и се изравниха по този показател с Барселона, но остават на третата позиция заради по-лошата си голова разлика. Ейбар е осми с 27 точки преди останалите срещи от кръга.