Кадис победи Севиля с 1:0 като гост в мач от 36-ия кръг на Ла Лига, с което се приближи само на две точки от спасителния бряг. Единственото попадение в срещата бе дело на Гуардиола Наваро в 96-ата минута на мача. С успеха "жълтата подводница" събра 32 точки и е 18-ти, като пред Кадис е Селта с 34 пункта. Андалусийци са 12-ти с 41 точки.

В 16-ата минута Доди Люкебакио отправи хубав удар, но вратарят на Кадис спаси.

21 минути след това гостите стигнаха до първата си опасност. Изстрелът на Роберт Наваро срещна напречната греда.

Четири минути преди края на първата част бранител на андалусийци допусна сериозна грешка, от която Крис Рамос не успя да се възползва.

В началото на втората част Кадис продължи да е по-добрият отбор на терена, но Гонсало Ескаланте и Рубен Алкарас се отчетоха с пропуски.

В 67-ата гостите си помислиха, че са повели в резултата след автогол на Люик Баде. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение в хода на атаката.

Все пак в 6-ата минута на добавеното време на срещата Кадис стигна до ценните три точки. Хуанми намери в наказателното поле Гуардиола Наваро, а той с удар в долния десен ъгъл донесе победата на отбора си.

В следващия кръг Севиля ще гостува на Атлетик Билбао, докато Кадис ще приеме Лас Палмас.

Валенсия - Райо Валекано 0:0 в мач от Ла Лига