Алавес почти сигурно ще бъде третият изпадащ отбор от Примера дивисион, след като днес загуби от Реал (Сарагоса) с 0:3.

Благой Георгиев не попадна дори в групата на Алавес и ако отборът загуби мястото си в елита, със сигурност българинът ще си търси нов отбор.

Сарагоса реши мача в рамките на 12 минути.

Диего Милито откри резултата в 58-ата минута, а с два гола от дузпи Савио и Оскар направи резултата класически.

Кадис загуби и теоритичните си шансове за оцеляване в елита след загуба от Хетафе с 1:3.

Аржентинският нападател Лукас Лобос даде преднина за Кадис, но тимът на Хетафе се добра до победата с попадения в последните 20 минути на Рубен Пулидо (70), Валентин Пачон (77) и Иван Рики.

Отборът на Осасуна загуби нелепо при гостуването на Расинг (Сантандер) и е на път да изпусне четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Саво Милошевич изведе Осасуна напред в резултата в 55-ата минута, но с попадения на Пабло Алфаро от дузпа в 80-ата минута и на Антонио Томас в 88-ата домакините от Сантандер обърнаха мача и спечелиха скъпоценни три точки, с които на практика си осигуриха оставането в Примера дивисион.